TARIM MAKİNALARI-TRAKTÖR-ZİRAİ ALETLER

TürkTraktör, Stevie Awarsds'tan ödül Aldı

turktraktor-odul

Haber Tarihi: 05.10.2016

TürkTraktör’ün Yol Haritam ve Parlayan Yıldızlar Projelerine Stevie Awards’tan Gümüş Ödül Geldi

TürkTraktör dünyanın önde gelen uluslararası iş dünyası ödülleri Stevie® Awards 2016’da,

Yetenek Yönetimi Modeli kapsamında Yol Haritam ve  Parlayan Yıldızlar projeleriyle

Gümüş Ödül kazandı.  Türk Traktör’e ödülleri, ABD’nin New York kentinde gerçekleştirilen özel gecede verildi. 

Türk otomotiv sektörünün halen faaliyetteki en köklü üreticisi TürkTraktör; bu yıl ilk kez başvurduğu Stevie® Awards 2016’dan, Gümüş Ödül ile döndü. 

TürkTraktör, İnsan Kaynakları (İK) alanında hayata geçirdiği ‘Parlayan Yıldızlar’ ve ‘Yol Haritam’ projeleriyle Stevie Awards 2016’da İşgücü Geliştirme ve Öğrenmede Başarı ana kategorisinde finale kalmıştı. 

Yapılan değerlendirmeler sonucunda,  ‘Yetenek Yönetimi Modeli ‘ başlığında Yol Haritam Projesi (My Road Map)ve Parlayan Yıldızlar (Shinning Stars) Projesi  Gümüş  Ödül’e layık bulundu. 

Türkiye'nin tarım sektörünün ilk AR-GE Merkezi’ne sahip lider traktör üreticisi olan TürkTraktör, çalışanlarının bireysel ve profesyonel gelişiminde sürdürülebilir katkı yaratma vizyonuyla ortaya koyduğu bu projelerle; uluslararası bir platformda kendi kategorisindeki rakiplerini geride bıraktı. 

TürkTraktör’ün, tüm çalışanların kariyer yolculugunda iz birakan yenilikci projeleri 

Yetenek yönetimi modeli kapsamında,TürkTraktör’ün Yol Haritam Projesi, teknik uzmanlık gelişimini destekleyen bir süreç olarak, varolan teknik uzmanlık seviyelerini belirleyerek çalışanların gelişimleri için kişiselleştirilmiş bir yol haritası sunmayı hedefliyor.  

Geleceğin liderlerini tanımlayan Parlayan Yıldızlar ise; yöneticilik yolunda yürüme hedefi ve yetkinlikleri olan TürkTraktör çalışanlarını başlangıç seviyesinden başlayarak geliştirebilmeyi; objektif değerlendirme ve şeffaf paylaşım süreçleriyle potansiyelin performansa dönüştürülmesini hedefliyor. 

 

TürkTraktör Hakkında 

Türkiye otomotiv sanayinin halen faaliyette olan ilk üreticisi olarak 1954 yılında faaliyete geçen TürkTraktör, bugün Avrupa’nın en büyük traktör üreticileri arasında yer almaktadır. TürkTraktör’ün 1955 yılında 815 adet olan yıllık üretim adedi, 2015 yılı sonunda 47.000 adedi aşkın durumdadır. Türkiye'de kesintisiz 9 yıldır pazar lideri olan TürkTraktör, bugüne kadar toplam 130’un üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştirmiştir. Koç Topluluğu ile dünyanın en büyük traktör üreticilerinden CNHI'in ortak olduğu şirketin hisselerinin yüzde 25’i BIST’de işlem görmektedir. Şirketin ikinci üretim tesisi TürkTraktör Erenler fabrikası, Haziran 2014 itibariyle üretime başlamıştır. TürkTraktör; Case IH, New Holland ve Steyr marka traktör üretimi, ziraat ekipmanları ve iş makineleri distribütörlüğünün yanı sıra; New Holland TDD serisi ve Case IH JX seri traktörlerin dünyadaki tek tasarım ve ana üretim merkezi, Utility Light seri traktör ve transmisyonların dünyadaki tek üretim merkezi, TDD serisi transmisyonlar için dünyadaki ana mühendislik ve üretim merkezi S8000 seri motorların ana üretim merkezidir. Ankara ve Erenler’de bulunan Türk Traktör tesislerinde 3 bini aşkın kişi çalışmaktadır. "Bugün ve gelecekte modern tarıma yön veren şirket olmak" ilkesiyle hareket eden TürkTraktör, ülkemizin tarım ekonomisinde verimliliğin en büyük destekçisi ve 60 yılı aşkın deneyimiyle, kırsal nüfusumuzun refahını artıran gerçek bir dosttur.


Tüm TARIM MAKİNALARI-TRAKTÖR-ZİRAİ ALETLER haberleri için tıklayınız.
Top