EREN BALATACILIK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

EREN BALATA Hakkında: 1990 yılında İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde kurulan Eren Balata sürtünme materyalleri üretiminde kendi teknolojisini oluşturarak  ilk gününden itibaren sürekli gelişme göstermiş ve 2006 yılında yeni üretim tesisine taşınmıştır.
7000 metrekaresi kapalı alan olmak üzere 10500 metrekarelik bir alana kurulmuş olan Eren Balata tesisinde uzman kadro ve özgün teknolojinin katkısıyla sürtünme materyalleri üretilmektedir.

Eren Balata'nın üretimi esas olarak kampana ve disk fren balataları üzerine odaklanmaktadır. Kampana fren balataları, TS 555 düzenlemelerine göre uluslararası standartlarda ve ölçülerde imal edilmektedir. Disk fren balatalarının üretiminde TS 555 standartlarının yanı sıra ECR 90 regulasyonlarına uygunluk gözetilmektedir.

Eren Balata'da ISO 9001 kalite yönetim sistemi  ve ISO/TS 16949 otomotiv sektörü kalite yönetim sistemi uygulanmaktadır. Araştırma ve Geliştirmeye gereken her türlü önemi veren Eren Balata, ECR 90 belgesi alabilmek için ihtiyaç duyulan laboratuar yeterliliğine sahiptir.

Top